آموزش ساخت اپل ایدی رایگان

اپل ایدی چیست؟
به نقل از وبسایت رسمی اپل درواقع اپل ایدی نام کاربری کاربران اپل است که با استفاده از آن میتوانند به خرید از اپ استور یا پلی استور یا آیتیونز بپردازند. این حساب کاربری قابلیت شارژ اعتبار به دلار و سایر ارز ها را بسته به کشور مربوط به اپل ایدی داراست. این که اپل ایدی کدام کشور مناسب شما میباشد در ادامه بحث خواهد شد. ذکر این مطلب نیز ضروری است که اپل آیدی یک حساب کاربری کاملا رایگان است که در برخی کشور ها به عللی که به آن در همین صفحه اشاره خواهد شد به مبلغی توافقی فروخته میشود. با اپل ایدی میتوان یک گوشی اپل را از راه دور قفل کرد، موقعیت مکانی آن را یافت یا اطلاعاتی مثل شماره تلفن ها را جابجا کرد. در صورتی که گوشی شما به هر دلیل مفقود شود تمام برنامه و بازی هایی که خریداری کردید با نصب اپل ایدی روی گوشی جدید به گوشی جدید منتقل خواهد شد.

   
چه کسانی به اپل ایدی نیاز دارند؟
هر شخصی که دیوایسی (دستگاهی ) از اپل خریداری میکند برای استفاده نیاز به داشتن اپل آیدی دارد. خواه این دستگاه یک آیپد باشد یا یک آیفون یا یک مک بوک. مهم نیست شما چه تعداد دستگاه اپل دارید. هر شخص برای تمام دستگاه های اپل خود فقط و فقط به یک اپل ایدی نیاز دارد. تحت هیج شرایطی اپل ایدی خود را با کسی به اشتراک نگذارید.

اپل ایدی کدام کشور مناسب شما است؟
ساکنین هر کشور اپل ایدی مخصوص آن کشور را دارند. تنها تفاوت اپل ایدی کشور های متفاوت سطح دسترسی آنها به اپ استور است. مثلا ساکنین امریکا اپل ایدی امریکا را خواهند داشت و زمان خرید اپلیکیشن یا بازی به اپ استور امریکا دسترسی خواهند داشت. معمولا اکثر برنامه های متعارف در اپ استور تمام کشور ها موجود است اما این نکته شایان توجه است که اپ استور امریکا متعارف ترین و غنی ترین اپ استور میباشد و بیشترین طرفدار را در دنیا دارد. این موضوع نیز مهم است که بدانید اپ استور ایران وجود ندارد و ایرانیان باید یکی از کشور های دیگر را برای ساخت اپل ایدی انتخاب کنند.

اپل ایدی رایگان یا اپل آیدی غیر رایگان چه تفاوتی دارد؟
در واقع اپل ایدی غیر رایگان همان اپل ایدی رایگان است که با کارت اعتباری ویزا یا مستر یا حساب Paypal یا گیفت کارت ساخته شده که امکان خرید نرم افزار یا موزیک یا بازی را برای صاحب آن اکانت میسر میکند. اپل ایدی رایگان هم در هرزمان امکان اتصال به کارت اعتباری یا گیفت کارت را دارند. البته اپل ایدی رایگان در ایران به مبلغی فروخته میشود که این مبلغ کارمزد ساخت اپل ایدی است نه قیمت رسمی آن حساب کاربری. به علت سختی ساخت اپل ایدی و تحریم و نیاز به دانش فنی شبکه برای این موضوع هزینه ای توافقی برای ساخت اپل ایدی تعیین میشود و کاربران اپل میتوانند به خرید اپل ایدی اقدام کنند.آموزش ساخت اپل آیدی
راه های متفاوتی برای ساخت اپل ایدی وجود دارد. اغلب این راه ها نیازمند یک حساب اعتباری بین المللی هستند. از انجا که در ایران داشتن این حساب متعارف نیست پس روش ساخت اپل ایدی رایگان بدون نیاز به داشتن کارت اعتباری را به شما آموزش میدهیم. مسیر ساده است اما اگر به هر دلیل تمایل به خرید اپل ایدی داشتید از لینک مربوط در همین صفحه میتوانید استفاده کنید.
اول نرم افزار itunes  را باز کنید و یک اپلیکیشن رایگان را برای دانلود انتخاب کنید. روی آن کلیک کنید. با کلیک روی دکمه get اقدام به دانلود آن اپلیکیشن کنید. سپس در دیالوگی جدید از شما نام کاربری و رمز عبور میخواهد که همان اپل ایدی است. خوب شما اپل ایدی ندارید پس روی دکمه create new apple id کلیک کنید.
توجه داشته باشید هر راهی غیر از این راه را انتخاب کنید امکان ساخت اپل ایدی رایگان را نخواهید داشت. برای کل این پروسه نیاز به داشتن VPN دارید. با استفاده از وی پی ان باید IP خودتان را به کشوری غیر از ایران تغییر دهید. در صفحه جاری روی continue کلیک کنید و در صفحه بعدی جلوی I have read and agree to these terms and conditions تیک بزنید و روی دکمه Agree کلیک کنید.
حال در این صفحه که پیش روی شماست جلوی Email ایمیلی که میخواهید اپل آیدی با آن بسازید معرفی کنید. البته نباید قبلا روی این ایمیل اپل ایدی ساخته شده باشد. در فیلد Password باید رمز عبوری برای اپل ایدی خودتان انتخاب کنید. در بخش Security info سه سوال امنیتی از لیست انتخاب میکنید و سه پاسخ امنیتی نیز به سوالات میدهید.
بسیار مهم است که این پاسخ هارا فراموش نکنید. در بخش optional rescue email میتوانید یک ایمیل برای مواقع اضطراری معرفی کنید که با استفاده از آن میتوانید سوالات امنیتی را ریست کنید. در بخش Enter your date of birth نیز تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کنید.روی دکمه Continue کلیک کنید.
در صفحه جدید باید نام و نام خانوادگی را وارد کنید و سپس یک آدرس واقعی (Valid) را در فیلد آدرس قرار دهید که با آیپی وی پی انی که استفاده میکنید هم سازگار باشد. برای این موضوع بهترین کار ثبت آدرس واقعی سروری است که وی پی ان شما از آنجا سرویس میگیرد.

نحوه تهیه آدرس واقعی یا آدرس valid
به وبسایت whatismyidaddress.com مراجعه کنید و آدرس دقیق سروری که از آن استفاده میکنید را در صفحه ابتدایی ببینید.همین آدرس را در فیلد آدرس وارد کنید. راه حل دیگر برای داشتن یک آدرس واقعی استفاده از گوگل مپ میباشد.

خرید اپل ایدی
در صورتی که به هر دلیل تصمیم به خرید اپل ایدی داشتید یا صلاح دیدید ساخت اپل ایدی اختصاصی تان را به کسی بسپارید به چند نکته توجه کنید.
- از هرکجا که اپل ایدی تهیه میکنید برای جلوگیری از سو استفاده های احتمالی بعدی قبل از استفاده از آن مطابق آموزش های این وبسایت نسبت به تغییر اطلاعات هویتی و امنیتی اپل ایدی خودتان اقدام  بفرمایید.
- در صورت نیاز به حساب اعتباری بین المللی یا اپل ایدی متصل به گیفت کارت یا ویزا کارت از طریق پشتیبانی با ما تماس بگیرید.

ساخت ایمیل همراه با ساخت اپل آیدی | Apple ID


لطفاً امتیاز دهید!